Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Претстави

KingHOOD Гасовити систем е истражување и развој на високо-технолошкиот претпријатие и се занимава со примена на кислород опрема VPSA. Потпирајќи се на професионални предности, компанијата има одличен менаџерски тим, исто така, има совршена хардвер капацитети и искусен професионален тим. Совршен систем и прифатлива за управување обезбедува на компанијата се потрудиме во секој аспект. KingHOOD е посветена на сите видови на истражувања VPSA опрема за кислород и развој, проектирање, производство, продажба, услуги поврзани, обезбедување на техничка помош и решенија.

KinHOOD соработува со следните водечките претпријатија во светот за комуникација:

/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /
/ Перформанси /

1,  Претпријатие со човечките ресурси

Главната менаџмент и технички персонал на KingHOOD се сите кои работат во гасната опрема индустрија повеќе од 10 години, сите тие имаат богата професионално искуство. За долго време, сумирани во пракса, од една страна, преку технички инженери на лице место, се најде на проблемот, како и подобрување на технологијата повторно и повторно. Во исто време, ние се уште се фокусира на технологија и индустрија, донесе напредни искусни.

2,  Дизајн и производство капацитет

Нашите инженери се resposible за сите дизајн и цртежи за нашето производство. Ние beleivev напредна технологија е клучен за suatainable развој на компанијата. Покрај тоа, KinHOOD држи во контакт со водечките претпријатија во светот за комуникација, кој е брз начин за подобрување на технологијата. Преку adpoting на world'd водечки технолошки компании како Баер, Tosoh, во соработка со Кинеската академија на науки, Јужна Кина Универзитетот за технологија, Haicheng технологија и други научни истражувачки единици. Исто така, преку сопствен рекорд опрема за работа, сите овие аспекти доведе до опрема KingHOOD има свои уникатни карактеристики, нивната технологија ia секогаш во првите редови на индустријата. Како што се инсталација молекуларно сито, на распределба на протокот на воздух, подобрување на системот за контрола, конфигурацијата на системот, голем систем за снабдување со гас, итн континуирана примена на нови технологии KingHOOD се промовира развојот на технологијата на индустријата во исто време.

Одличен дизајн треба да се потпираат на одлични производни капацитети. Ние имаме способност да дизајн и производство на комплетна опрема. KingHOOD имаат посебни молекуларно сито фабрика, модерната индустриска работилница, интелигентни бизнис канцелариски простор и професионален тим инсталација услуги.

3,  Квалитет и сервис

квалитет и услуга опрема е многу важно за survial компанијата, и, исто така, е клучот за развој. Ние донесе строги управување со квалитетот, ние се обидуваме да се подобри квалитетот на услугите на самото место. Ние ги следиме опрема ОК пуштање во работа, опрема за дебагирање, став услуга и задоволството на клиентите, ние се направи рекорд по - сервис евиденција за секој клиент. Ќе организираме personnels да contactcustomer по телефон, факс, е-маил и на место за посета. Да се ​​знае опрема трчање статус, помош и водич на корисникот одржување на опремата, ги потсети корисниците навремено да го замени на резервни делови. Ние веруваме дека нашите активни, брза и професионална услуга ќе вложиме нашите клиенти ги оствариме нашите внимателен услуга.

2018  Клиенти Табела

Име на клиенти Површина апликација капацитет
Јунан инвестиции Forsetry и целулоза Јунан 10 тони целулоза белење 360Nm 3/ h
Chenming Grou (Jinlin) Џилин кислород delignification 700nm 3/ h
Тигар шума и хартија група Хунан 8 тони целулоза белење 350Nm 3/ h
ChiTianhua хартија Guizhou 20 тони Бамбус целулоза белење 1400nm 3/ h
Shaowuzhongzhu Fujian 4,5 тони Бамбус целулоза белење 400nm 3/ h
Huaihua Juntai Хунан 40 тони целулоза белење 2000Nm 3/ h
мелница Ли Човекот хартија Чонгкинг 12 тони целулоза белење 500Nm 3/ h
Fengli фабрика за хартија Хунан 5 тони целулоза белење 200Nm 3/ h
Yongfeng фабрика за хартија Сечуан 12 тони целулоза белење 700nm 3/ h
Haisum технологија Виетнам 10 тони целулоза белење 400nm 3/ h
Chenming група Шандонг 15 тони целулоза белење 600Nm 3/ h
Danhua група Jiangsu заштита на животна средина 500Nm 3/ h
HSIK Ванг Шан Twinking ѕвезда Хунан Кислород -enriched топење 2000Nm 3/ h
Кингдао Тајван стаклени влакна Shangdong Стакло топење печка кислород -fuel 1750Nm 3/ h
Huajin хартија Jiangxi 10 тони целулоза белење 600Nm 3/ h
Zhenxing хартија Liaoning 12 тони целулоза белење 700nm 3/ h
Haisum SKD Проектот Бангладеш заштита на животна средина 150Nm 3/ h
Laishan мелница пулпа Сечуан Бамбус целулоза белење 380nm 3/ h
Kediweijing Гуангдонг  Стакло топење печка кислород збогатен 400 Nm 3/ h
мелница Zhuji хартија Гуангдонг Евтини белење 350Nm 3/ h
Xingchangsheng Jiangsu легура топење 250Nm 3/ h
Yunjinglin хартија Јунан Евтини белење пулпа белење 550Nm 3/ h
Wanjing технологија Мјанмар Пополнување станица за сечење (3 серии) 50nm 3/ h
Суджоу Џунг Каи Ангола Пополнување станица за сечење (2 комплети) 50nm 3/ h
Суджоу Zhonghua мозамбик Пополнување станица за сечење (2 комплети) 50nm 3/ h
Liangmianzhen Jiangzi Евтини белење 500Nm 3/ h
Shuangdeng фабрика за хартија Jiangsu Евтини белење 240Nm 3/ h
SFI Малезија заштита на животна средина 600Nm 3/ h
СКК Филипини EAF25 тони 500Nm 3/ h
Xinhui бакар Ксинџијанг бакар топење 1000nm 3/ h
Шандонг стаклени влакна група Shangdong Стакло топење печка 3250Nm 3/ h
Quanlin хартија Shangdong Евтини белење 3000Nm 3/ h
Luyang Shangdong Кислород збогатен combusation 500Nm 3/ h
Wuliangye група Сечуан Стакло топење печка 150Nm 3/ h
Jnshan хемиски Indrusty Анан Кислород збогатен одлуки гас 800Nm3 / h
Двоен А Tailand Евтини белење 800Nm3 / h
Longmang топење Сечуан топење 2500Nm 3/ h
Laibin пулпа Mill Гуангкси Евтини белење 500Nm 3/ h
Changhai група Jiangsu Стакло топење печка 1300nm 3/ h
Junlin фармацевтски Hebei Фармацевтски хемикалии 500Nm 3/ h
Xingbang Меѓународен Русија Евтини белење 500Nm 3/ h
Шандонг стаклени влакна Shangdong Стакло топење печка 1400nm 3/ h
Jiali гас Jinagxi Стакло топење печка 1800Nm 3/ h
Huabei Jingmao Гансу кислород збогатен 6000Nm 3/ h
Wuhai топење Mengu кислород збогатен 4000Nm 3/ h
Huabo олово индустрија Anhui олово топење 3000Nm 3/ h
Шандонг стаклени влакна Shangdong Стакло топење печка 2800Nm 3/ h
Jinhong гас Shangdong Стакло топење печка 3850Nm 3/ h
Maolian технологија Тијанџин бакар топење 3334Nm 3/ h
inhong гас Shangdong Стакло топење печка 2600Nm 3/ h
Dexing олово индустрија Jiangxi олово топење 2000Nm 3/ h
Гансу Huayi Гансу олово топење 1300nm 3/ h
Jiangsu Jihua Jiangsu третман на отпадни води 2200Nm 3/ h
Shengshihuayuan Гуангдонг озон генератор 130Nm3 / h
Beijingguodian Guizhou озон генератор 300Nm3 / h
Qianrunkaiyuan Beijign озон генератор 100Nm3 / h
Qianrunkaiyuan Шандонг озон генератор 30 * 2Nm3 / h
Fujain Newland гас Тијанџин Maolian Хиос изградба на железници Group CO., LTD ЏилинЗамбија и Конго озон генератор бакар топењебакар топење 1120Nm3 / h 4000Nm3 / h 5000Nm3 / h 


WhatsApp Онлајн Chat!